De hoofdopdracht van mijn stage omvat de toekomst van de jongerencommunity WZL. Beginnen doen we altijd bij het begin en dat is nu niet anders. Tijdens de voorbije week heb ik me het hoofd gebogen over de meest gebruikte social network websites van het ogenblik. Dit om een idee te vormen van wat de belangrijkste troeven zijn van deze websites en of we hier iets kunnen uit leren of zelfs overnemen naar de nieuwe WZL. De onderzochte websites zijn het immens populaire facebook, de Europese tegenhanger Netlog, het alternatief van onze noorderburen Hyves alsook ASLpage dat vooral gebruikers uit het Limburgse aantrekt.
Niet alleen social network websites zijn onderzocht maar ook bepaalde technieken. Zo heb ik uitgezocht hoe het Digg systeem in elkaar zit en wat de voordelen kunnen zijn bij het gebruik van openID. Al mijn bevindingen worden deze week besproken samen met Tom en Koen. Van daaruit hebben we een vertrekpunt om concreet naar de nieuwe WZL toe te werken.
Naast de hoofdopdracht zijn er nog kleinere bijkomende opdrachten. Voorbije week ben ik begonnen met het creëren van een identiteit voor de Pixeo productlijn. Hierin ga ik op zoek naar ideeën om eenheid te krijgen in de logo’s van de verschillende producten die Pixeo aanbied.